Taylan ‘’DEVA  olmaya geliyoruz’’

DEVA Partisinin Isparta il ve ilçe teşkilatı şekilleniyor. Deva Partisi Isparta İlçe Başkanı Ahmet Taylan ''Ispartamızda doğan veya Ispartamıza  yerleşen bütün  DEVA gönüllüleri ile öncelikle ilimizin  ve genelde Türkiyemizin   sorunlarına DEVA  olma kararlılığı ile  yola çıkıyoruz’’ dedi

Haber albümü için resme tıklayın

DEVA Partisinin Isparta il ve ilçe teşkilatı şekilleniyor. Deva Partisi Isparta İlçe Başkanı Ahmet Taylan ''Ispartamızda doğan veya Ispartamıza  yerleşen bütün  DEVA gönüllüleri ile öncelikle ilimizin  ve genelde Türkiyemizin   sorunlarına DEVA  olma kararlılığı ile  yola çıkıyoruz’’ dedi

Taylan açıklamasına şöyle devam etti ''Oldukça yoğun bir çalışma sürecinin ardından 9 Mart 2020’de Türkiye’nin devası Demokrasi ve Atılım Partisi kuruldu. 9 ay gibi ülkemizde rekor sayılabilecek kısa bir sürede 1. Olağan Genel Kongresi’ni yapan Türkiye’nin tek partisi olmuştur. DEVA Partisi kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, öğretmenlerle, emekçilerle, engellilerle, işçilerle, esnafla yani özetle toplumun her kesimiyle eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıkmıştır. Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın “Türkiye’de siyaset sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir“ şeklindeki söylemi ile kadınların partimizin kadrolarında görev alma  istek ve eğilimleri artmıştır.  DEVA Partisi. daha önce hiç siyaset yapmamış kadrolara öncelik vererek,  halkımızda  demokrasi ve  siyasetin  çözüm olduğu bilincini tekrar  yükseltmiştir. Yine DEVA partimizde engelli arkadaşlarımızın toplumsal hayatta ve siyasette olmaları çok önemsenmektedir. Mevcut siyasi partilerden farklı olarak partimizin teşkilatlanma sürecinde her yaştan ve her sosyal gruptan gönüllüler partimizde görev alabilmektedir. Partimizin yönetim kadroları bu başvurulardan seçilerek görevlendirilmiştir.  Başvuru yapan gönüllü, cesaretli ve fedakar  arkadaşlarımız ile  il ve ilçe yönetimleri oluşturulmuştur.

     Ispartamızda doğan veya Ispartamıza  yerleşen bütün  DEVA gönüllüleri ile öncelikle ilimizin  ve genelde Türkiyemizin   sorunlarına DEVA  olma kararlılığı ile  yola çıkıyoruz. Parti programımızda yer aldığı üzere  amacımız kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir.

Eğitimde fırsat  eşitliği, ücretsiz eğitime ulaşma kolaylığı, gençlerimizin  işsizlik sorununa çözüm bulunması, işe alma ve atamalarda ehliyet ve liyakatin  üstün sayılması, kayırmacılığın sona ermesi, kamu personel alımlarında  mülakatın kaldırılması, sağlık çalışanlarının  sorunlarının çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Pandemi   sürecinde, zarar gören iş kollarımız tedbirler alınarak desteklenmelidir. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi  evine ekmek götürmekte zorlanan  meslek gruplarına ve  çalışanlarına  hazine desteği ve prim affı, vergi affı gibi düzenlemeler ile destek olunmalıdır.

       Bu anlayışla  yola çıkan teşkilatımız,  kavga,  eleştiri ve ötekileştirmeden arınmış bir siyaset izlemektedir. Amacımız, çoğulculuk anlayışı ile  vatandaşlarımızın  dertlerine DEVA olmaktır. Kendisini çaresiz hisseden bütün vatandaşlarımızı, ülkemizden ümidini kesip yurtdışına gitmek isteyen gençlerimizi, toplumumuzun temel mimarı kadınlarımızla birlikte  siyaset yapmaya  ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz’’

               İŞTE  DEVA Partisinin Merkez İlçe Yönetim Kurulu

   

  Sıra             Adı  Soyadı                               Görevi

1-                     Ahmet TAYLAN                     İlçe Başkanı

2-                     Buse Nur ALPASLAN                       İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

3-                     Lütfi TOKSÖZ                                     İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

4-                     Bilal TÜRK                              İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

5-                     Furkan DUMAN                    İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

6-                     Hidayet SAYIM                     İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

7-                     Mehmet AKÇAY                    İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

8-                     Muhammed BURÇ                             İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

9-                     Ömer KAYA                                          İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

10-                   Giray SALMAN                      İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

11-                   Muhlise Meral TEZCAN      İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

12-                   Mehmet HAS                                       İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

13-                   Ayşenur BÜYÜKKAL                         İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

14-                   Hakan TUFAN                                   İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

15-                   Mehmet TURAN                  İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

17 Mar 2021 - 15:27 - Isparta


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Isparta Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Isparta Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Isparta Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Isparta Haber değil haberi geçen ajanstır.