Kozmetik URGE İçin Gerekli Sayı Bulundu

ITSO Başkanı Tutar’ın kozmetik şehri Isparta’da yüzde 75’i devlet destekli uluslararası rekabeti geliştirme projesine 10 kişilik katılımın olmamasına yönelik sitemi yerine ulaştı. URGE için gerekli sayıya ulaşıldı.

 Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nın mobilya ve kozmetik sektörü için geliştirdiği Uluslar arası Rekabeti Geliştirme Projelerinde önemli bir gelişme oldu. Mobilyada yeterli sayıda başvuruyu bulan ancak kozmetik sektöründe yeterli başvuru sayısını yakalayamayan ITSO, mücadelesini sürdürdü, amacına ulaştı. ITSO Başkanı Mustafa Tutar, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’in ziyaretinde kozmetik URGE için Isparta’da yeteri kadar sayıya ulaşamadıklarını belirterek sitem etmişti. Hem Tutar’ın hem de Milletvekili Özel’in bu konudaki çağrısı olumlu sonuç verdi. Kozmetik URGE için gereken yeterli sayıya ulaşıldı.

ITSO Başkanı Mustafa Tutar, kozmetik alanında ihracatı artırmak istediklerini söyledi. Isparta’da güçlü bir kozmetik altyapısı olduğuna dikkat çeken Tutar, “kozmetik URGE için gerekli olan 10 başvuru sayısına ulaşamamıştık. Konuyu basında dile getirdik, çeşitli firma temsilcilerimize ziyaretlerimiz oldu. Şu anda Ticaret Bakanlığı URGE Projemiz için yeterli sayıya ulaştık. Başvurumuzu yapıyoruz. İnşallah başvuru yapan firmalarımız ile birlikte yurt dışında temaslarımız olacak. Projemizin maliyetinin yüzde 75’i devlet tarafından karşılanacak. URGE sonucunda kozmetikte yeni pazarlar bulmayı arzu ediyoruz” dedi.

- Isparta Haber, Isparta bölümünde yayınlandı
https://ispartamhaber.com/haber/6628644/kozmetik-urge-icin-gerekli-sayi-bulundu